Příběh jednoho tweetu

Docela nedávno napsal Elon Musk, šéf Tesla Motors, na Twitter příspěvek, ve kterém oznámil aktualizaci plánu výstavby rychlonabíjecích stanic Supercharger v Evropě. Mapa zobrazuje červené body v místech, kde již jsou nebo v dohledné době budou postaveny dobíjecí stanice pro elektromobily Tesla. 

Síť červených bodů vytvářela obrazec, který se velmi nápadně vyhýbal zemím bývalého východního bloku s jedinou výjimkou. Už stojící stanicí ve Slovinské Ljublani. 

V zemích jako Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko nebyla plánována jediná dobíjecí stanice. 

Novinář Miloš Čermák (@cermak) reagoval na tweet Elona Muska několik desítek minut po zveřejnění. Reakce pana Čermáka se týkala faktu, že už přes 20 let nepatříme do východního bloku a že železná opona už neexistuje. 

Elon Musk zareagoval přiblížně do hodiny s tím, že naprosto souhlasí, a že Tesla do pár hodin mapu opraví. 

Za několik hodin se na webu Tesla Motors opravdu objevila aktualizace mapy, která s výhledem do konce roku 2015 zahrnuje dvě plánované rychlodobíjecí stanice na území České republiky. První bude stát někde za Ústím nad Labem na D8 na trase do Německa a druhou pak najdete přibližně u Humpolce na D1.

Ve stejném časovém období vzniknou další stanice na Slovensku,v Polsku, Maďarsku, Bulharsku a Turecku. Bezplatné rychlonabíjení se tak rozšíří jihovýchodním směrem a bude prakticky pokrývat celou západní a střední Evropu. 

Pro majitele modelu S a budoucích modelů X a 3 je to skvělá zpráva. Budou moci procestovat prakticky celou Evropu aniž by utratili korunu za palivo. 

A pro nás ostatní? Pro nás je to také pozitivní. Na reakci Elona Muska je vidět, že jemu a Tesle není názor jeho byť jen potencionálních zákazníků lhostejný. 

Pokud vás Muskova reakce nepřesvědčila, mám pro vás ještě jednu příhodu o komunikaci Elona Muska se zákazníky. 

Dva majitelé modelů S sepsali otevřený dopis Elonu Muskovi o tom, co jim v modelu S schází a rádi by, aby Tesla doplnila. Tento otevřený dopis nechali otisknout v novinách Palo Alto Daily

Elon Musk na dopis reagoval na Twitteru s tím, že oba majitelé modelu S mají pravdu a mnoho jejich návrhů bude brzo do modelu S zapracováno.

Takhle nějak si představuji komunikaci výrobce se zákazníky. A vy?

Pavel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..